مدیرعامل جمعیت دانشجویی امام علی (ع) تأکید‌ کرد

کدخبر: 379

مدیرعامل جمعیت دانشجویی امام علی (ع)‌‌‌ با بیان‌ اینکه ترک مواد مخدر در کودکان، به دلیل شرایط فیزیولوژیکی، آسان‌تر اتفاق می‌افتد گفت: اما مهمتر آن است که ما زمینه بازگشت کودکان به همان شرایط پیشین را از بین ببریم. برای این کار ما نیاز به تقویت زیرساخت‌ها داریم.

به گزارش خبرنگار سرویس اجتماعی قزوین خبر؛ «اعتیاد کودکان و نوجوانان در محلات معضل‌خیز» عنوان سمیناری است که به همت جمعیت امداد دانشجویی_مردمی امام علی (ع)، در دو دانشکده علوم اجتماعی و داروسازی دانشگاه تهران از روز 26بهمن ماه سال جاری تا روز گذشته (دوشنبه) برگزار شد.

DSC_0054

 اولین بخش سمینار، روز گذشته در دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران، سالن ابن‌خلدون از ساعت 2 تا 6 بعدازظهر برگزار شد. محورهای اصلی روز نخست سمینار، توصیف وضعیت کودکان درگیر اعتیاد، به لحاظ جغرافیایی، اجتماعی و حقوقی بود.

در این سمینار زهرا رحیمی، مدیرعامل جمعیت امداد دانشجویی_مردمی امام علی (ع) با بیان اینکه کودکان مظلوم‎‌ترین و بی‌دفاع‌ترین قشری هستند که در دام اعتیاد افتاده اند افزود: ابعاد ماجرا، مسئولان بالادستی را هم نگران کرده است. با این حال، متاسفانه گویا ما همواره صبر می‌کنیم تا هر مسئله ای به فاجعه و بحران تبدیل شود تا روی آن کار کنیم و برای حل آن قدم اساسی برداریم.

وی با اشاره به افزایش اعتیاد در میان کودکان در سال های اخیر گفت:  به عنوان نمونه در استان خراسان جنوبی موارد متعددی از اعتیاد کودک مشاهده شده است.

رحیمی، اثرات منفی اعتیاد را بر کودکان، خطرناک‌تر از اعتیاد بزرگسالان دانسته و تصریح کرد: کودکانی که آینده‌سازان کشور هستند، در اثر اعتیاد به عناصر منفعلی تبدیل می‌شوند که نه تنها، فایده‌ای برای جامعه ندارند، بلکه مقدار زیادی هزینه به جامعه تحمیل می‌کنند.

وی ادامه داد: مسئله مهمتر، اختیار و قوه انتخاب این کودکان است که زیر سئوال می‌رود. بسیاری از این کودکان، ناخواسته به اعتیاد گرفتار شده‌اند. حتی بسیاری معتاد به دنیا می‌آیند. بدتر از آن، بسیاری از آنها، نمی‌دانند که معتاد هستند و زمانی که متوجه آن شده‌اند، شوکه و بسیار ناراحت شده‌اند.

IMG_4331

مدیرعامل جمعیت امام علی(ع) در بخش دیگری از سخنان خود اظهارکرد: ترک مواد مخدر در کودکان، به دلیل شرایط فیزیولوژیکی، آسان‌تر اتفاق می‌افتد. اما مهمتر آن است که ما زمینه بازگشت کودکان به همان شرایط پیشین را از بین ببریم. برای این کار ما نیاز به تقویت زیرساخت‌ها داریم و متاسفانه هماهنگی لازم برای این امر در میان بخش های مختلف اندک است.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار