سرلشگر جعفری با اشاره به سرنوشت گروگان‌های ایرانی در اختیار گروهک تروریستی جیش‌الظلم، گفت: 5 نفر از مرزبانان آزاد شده و هم اکنون در اختیار دولت پاکستان هستند و به زودی عملیات تحویل انجام خواهد شد.

سردار محمد علی جعفری فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در نشست خبری با اصحاب رسانه که صبح امروز در آخرین روز از کنگره سه هزار شهید استان قزوین در سالن کنفرانس دائمی نمایشگاه‌‌های استان قزوین برگزار شد، اظهار کرد: امریکایی‌‌ها به صورت آشکار و نهان در رسانه‌‌ها به ضعف‌‌ها و ناکارامدی حربه‌‌های تحریمی اقرار کردند.

وی افزود: آنها هیچ تهدیدی که از ابتدای انقلاب اسلامی به وجود آمده و به شکست رسیده قطع نخواهند کرد اما این در حالی است که در رابطه با تهدیدات نظامی این مورد برعکس است و از آن پر هیز می‌‌‌کنند.

جعفری با اشاره به اینکه باید گوشمان را باز کنیم تا پیام شهدا بشنویم، گفت: شنیدن پیام شهدا انسان را از حزن و اندوه باز می‌‌دارد چراکه تهدیدات دشمن کاملاً پوشالی و توخالی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: نیروهایی که در سوریه حضور دارند همگی داوطلب هستند و اصرار دارند که همچنان در سوریه باقی بمانند.

وی افزود: با توجه به مذاکرات صلحی که در حال انجام است، از ایران یگان‌‌هایی را به عنوان نیروهای حافظ صلح را به منطقه فرستاده‌‌ایم.

این مسئول با اشاره به گروگانگیری مرزبانان جمهوری اسلامی توسط یک گروهک تروریست در شرق کشور افزود: ۵ تن از مرزبانان آزاد شده‌‌اند و هم اکنون تحویل دولت پاکستان شده و آماده تحویل هستند.

جعفری با بیان اینکه خواسته اصلی این گروهک تروریستی معاوضه گروگان‌ها با تروریست‌های دستگیر شده توسط جمهوری اسلامی است، تصریح کرد: در تلاشیم تا بدون معاوضه تمامی سربازان وطن که توسط جندالشیطان در بند شده‌‌اند نجات یابند.

جعفری عنوان کرد: اینکه جمهوری اسلامی در مقابل برخی از حرف‌‌ها و تهدیدهای عربستانی‌‌ها سکوت کرده و خویشتن داری می‌‌کند به آن دلیل است که سعودی‌ها از مجموع حرکت انقلاب اسلامی، حرکات بسیج و سپاه در منطقه به شدت ناراحت هستند.

وی افزود: همین حرکات، بیداری‌‌ها، مقاومت‌‌ها و حمایت‌‌های مستشاری و محدودی که ایران در عراق، سوریه و یمن انجام می‌‌دهد، آل سعود را به شدت به هم ریخته است.

جعفری عنوان کرد: حرکات آل سعود کاملاً انفعالی است و در تجزیه و تحلیل دقیق باید این موضوع مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: آنها از توفیقات انقلاب اسلامی در منطقه بسیار ناراحت هستند چراکه برخی از این اقدامات را تا کنون دریافت کردند و برخی را نیز در آینده دریافت خواهند کرد.

ارسال نظرات

آخرین اخبار