فرزند شهید خیرالله رحیمی با تأکید بر اینکه اصلی ترین موضوع نوع فضاسازی و آماده کردن محیط برای کنگره است، گفت: بر اصل برگزاری کنگره نقدی وارد نیست و تنها بر نحوه فضاسازی کنگره 3 هزار شهید استان نقد وارد است.

محسن رحیمی فرزند خیرالله رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی قزوین خبر اظهار کرد: در معرفی شهدا طی 30 سال گذشته کم‌کاری شده است و نتوانستیم قهرمانان را به نحو احسن به نسل جوان معرفی کنیم؛ در حوزه نقد کتاب و دست به دست کردن کتاب‌های شهدا نیز برای نسل جوان اقدامات خوبی صورت نگرفته است.

وی ادامه داد: اگر این کم‌کاری صورت نمی‌گرفت قهرمانان نسل قبل خیلی خوب به نسل فعلی معرفی می‌شدند که این اتفاق رقم نخورده است و در قزوین این مشکل به آسانی قابل مشاهده است برای مثال کتاب شهید حمید سیاهکالی مرادی در قزوین کتابی در سطح بالا بود و دیدیم که رهبری در دیدار با مجلس خبرگان مطالبی از این کتاب را عنوان کردند ولی این کتاب در قزوین از طریق تریبون های استان معرفی نشد.

این فرزند شهید عنوان کرد: با توجه به اینکه ما خود نیز دست‌اندرکار این قضیه هستیم نمی‌دانم بیان این مسئله چقدر صحیح است من خود مخالف نحوه برگزاری سوری کنگره هستم.

وی اضافه کرد: از بیخ و بن مخالف برگزاری کنگره نیستم، به هر برنامه‌ای انتقادی وارد است و برخی از دوستان نقدهایی به نحوه برگزاری کنگره و یا نحوه آماده‌سازی شرایط برای کنگره دارند؛ اصلی‌ترین موضوع نوع فضاسازی و آماده کردن محیط برای کنگره است.

رحیمی ابراز کرد: بر نحوه اطلاع‌رسانی مورد انتقاد وارد است ما ظواهر امر را بیشتر می‌پردازیم و انتقاد ما به 5 درصد کار بازمی‌گردد و باقی کارهای انجام شده سرمایه‌گذاری بوده که بازخورد مثبت آن را در آینده دریافت خواهیم کرد.

وی خاطرنشان کرد: اصل کار نباید فراموش شود و زیرسوال رود چراکه از حدود 7 سال قبل مجموعه‌های مختلفی دست به دست هم دادند و کار کردند و این اقدام بزرگ کار یکی دوماه اخیر نیست.

این فرزند شهید تصریح کرد: از سال 90 زمزمه های کنگره شروع شد و در یاد دارم که از اهالی مطبوعات برای جمع‌آوری آثار شهدا کمک گرفتند و حتی برای نگارش کتاب نیز پیشنهادهایی داده شد که هر کسی که توانایی دارد وارد میدان شود تا کنگره با قوت پیش رود.

وی تشریح کرد: برای جمع‌آوری آثار و خاطرات شهدا با تک تک خانواده‌ها تماس گرفته و هماهنگی انجام شد و آثار، وصیت‌نامه و عکس شهدا جمع‌آوری شد که حجم عظیمی این کار همت بالایی می‌طلبید که انجام شد و مستندسازی عکس، گرفتن گرفتن از خاطرات شهدا توسط افرادی زیادی انجام شد لذا از این جهت نمی‌توان به خاطر یک بنر زیر سوال برد.

این فرزند شهید اظهار کرد: اما برخی از دوستان امکان دارد نقدهایی داشته باشند من در مورد بعضی از مسائل کنگره نقد دارم وگرنه کلیت مورد موافقت رهبری است و ایشان بر ثبت خاطرات شهدا و جنگ تأکید دارند و رهبری در دیدار با رزمندگان تأکید کردند خاطرات مکتوب شود چراکه اگر شما ثبت نکنید دشمن به زبانی دیگر آن را طرح و به نسل آینده تحویل خواهد داد.

وی گفت: هر کسی باید گوشه‌ای از کار کنگره را بگیرد و این مسئله استان نیست چراکه کنگره دستورالعمل های کشوری دارد و ابلاغ شده است که روسای هر کمیته و جانسین آن چه دستگاههایی هستند وقتی همه دستگاه‌ها پای‌کار بیایند قطعا برکت و قوت آن کار بیشتر می‌شود.

رحیمی اشاره کرد: کمترین وظایف دستگاه‌ها در کنگره 3 هزار شهید استان این است همه دستگاه‌ها ایثارگران حوزه خود را رسیدگی کرده و هم اینکه بخشی از کارها که در کنگره که مربوط به آن نهاد را پیگری می‌کند مانند یادواره شهدای کارگری و ورزشکار؛ دستگاه‌های مختلف دست به دست هم دهند تا کار پیش رود و با همت یک دستگاه این کار با این عظمت پیش نمی‌رفت.

وی بیان کرد: کنگره قطعا سرمایه‌گذاری است ولی ممکن است بعضی از کارهایش هزینه‌کرد باشد که آن هم محدود است ولی در کل اثر خود را در آینده خواهد گذاشت.

این فعال فرهنگی اضافه کرد: هر کتاب، مستند و فیلمی که تهیه می‌شود اثر خود را بر نسل بعد خواهند گذاشت و افرادی که بخواهند در این حوزه پژوهش کنند به این مستندات نیاز خواهند داشت و با این اقدام کار نفرات بعدی آسان‌تر می‌شود.

رحیمی در پایان سخنان خود یادآور شد: اما بخشی از کارها ممکن است هزینه‌کرد و ظاهرسازی باشد که برکتی نداشته باشد که آن هم دستورالعمل بوده و اجتناب‌ناپذیر است.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار