کدخبر: 3346

دبیر دهمین دوره طرح ولایت دانشجویی از آغاز دوره طرح ولایت دانشجویی در دانشگاه های استان قزوین با حضور 400 دانشجو خبر داد.

فرزاد افشاری دبیر دهمین دوره طرح ولایت دانشجویی در گفتگو با پایگاه خبری تحلیلی قزوین خبر؛  با اشاره به برگزاری دهمین دوره طرح ولایت استانی-خط امام(ره) اظهار کرد: طرح ولایت استانی از 23  تیرماه آغاز شده و تا 29 تیرماه به مدت یک هفته در دانشگاه‌های شهر قزوین برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه 400 نفر از دانشجویان دانشگاه‌های استان قزوین به صورت داوطلبانه در این دوره شرکت می‌کنند افزود: این طرح از جمله کارهای بنیادینی است که مورد تایید رهبر معظم انقلاب نیز قرار گرفته لذا حضور اساتید حاذق و مجرب کشوری و استانی در طول برگزاری دوره در راستای بهره برداری هر چه بیشتر دانشجویان شرکت کننده خواهند بود.

مسئول تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین بیان کرد: تبیین گفتمان امامین انقلاب محور فعالیت این دوره در نظر گرفته شده است که در این دوره کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن و جدال دو اسلام تدریس خواهد شد.

افشاری با بیان اینکه یکی از سرفصل‌های مهمی که در طرح ولایت تبیین خواهد شد قسمت "توحید" از کتاب طرح کلی اندیشه اسلامی در قرآن یاد کرد و گفت: از جمله معضلات و مشکلاتی که در جامعه با آن مواجه هستیم این است که نگاه ما به نگاه ولی فقیه نزدیک نیست و این به خاطر نداشتن نگاه توحیدی به مسائل است.

 

بصیرت افزایی و روشنگری از اهداف مهم طرح ولایت است

مسئول تعلیم و تربیت بسیج دانشجویی دانشگاه‌های استان قزوین بصیرت افزایی و روشنگری دانشجویان در مقابل شبهات و توطئه‌های دشمنان را از جمله اهداف مهم طرح ولایت برشمرد و تصریح کرد: اساتید در قالب‌های مختلف در کنار دانشجویان مستقر شده و به پاسخگویی شبهات و پرسش‌های آنان می پردازند.

افشاری واکسینه کردن دانشجویان به عنوان مدیران و آینده سازان کشور در مقابل هجمه های مختلف دشمن از جمله تهاجم نرم فرهنگی از جمله اهداف این طرح از بدو شروع تاکنون دانست و خاطرنشان کرد: آشنایی با آموزه های دینی و مبانی اندیشه های اسلامی، ارتقاء سطح بینش معرفتی، بصیرتی و تربیتی، آشنایی با دسیسه‌ها و توطئه‌های دشمنان از اهداف مهم در برگزاری طرح ولایت می باشد.

وی با اشاره به اینکه این دوره دومین سال است که بصورت متمرکز در دانشگاه امام خمینی (ره) برگزار نمی‌شود، افزود: دانشگاه های امام خمینی(ره)، آزاد اسلامی، پیام نور و علوم پزشکی قزوین، برگزار کنندگان این دوره بصیرتی، فرهنگی هستند.

افشاری برگزاری این دوره را به صورت غیرمتمرکز موفق‌تر از برگزاری دوره به شکل متمرکز دانست و اذعان کرد: در دوره غیرمتمرکز جذب و پای کار آمدن دانشجو در برنامه‌های آتی بسیج دانشجویی دانشگاه‌ها خیلی بیشتر از سال‌های قبل بود و این نشان‌دهنده قوی شدن تشکیلات و مدیریت بسیج دانشگاه‌ها هست و سعی‌مان این است که بتوانیم این دوره را قوی‌تر از دوره‌های قبل برگزار کنیم تا ان‌شاءالله خروجی بهتری داشته باشیم.

این مسئول محورهای دوره طرح ولایت را بر چهار محور معرفتی، تربیتی و اخلاقی، مهارتی و آموزشی و بصیرتی عنوان کرد و گفت: این دوره در قالب کلاس‌ها،کارگاه‌ها و همایش‌ها برگزار می‌شود.

وی مسابقه کتابخوانی، ورزشی، دیدار با خانواده شهدا، هیئت، برگزاری کرسی آزاداندیشی و مناظره‌های دانشجویی از دیگر برنامه‌های این دوره برشمرد.

افشاری خاطرنشان کرد: در این دوره‌ سعی شده از اساتید برتر کشور همچون دکتر نیک‌روش مسئول سازمان بسیج دانشجویی، کامران غضنفری، حجت‌الاسلام سید احمد هاشمی، منظورالاجداد، حجت‌الاسلام حسن‌پور مسئول سابق تعلیم و تربیت سازمان بسیج دانشجویی، حجت‌الاسلام سید شمس‌الدین موسوی شالی، حجت‌الاسلام تقی‌خانی، علی‌اکبر قبادی دعوت شود.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار