کدخبر: 3239

پشت پرده هجمه علیه کمیته امداد با دوهدف عمده برنامه ریزی شده است. اول اینکه سلب اعتماد افکارعمومی و جامعه از کمیته امداد به عنوان نهاد مردمی – حاکمیتی و دوم تلاش برای سنگ اندازی در مسیر عدم تحقق پیش بینی ولی امر مسلمین از حضور میلیونی مردم در راهپیمایی روز قدس است.

جبهه ضدانقلاب در بازه های زمانی مختلف و براساس مختصات مناسبتی دست به تخریب چهره ها و نهادهای حاکمیتی می زند. یک روز رسانه ملی و مجلس خبرگان، روز دیگر سپاه پاسداران و شورای نگهبان و امروز نیز قرعه به نام کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) خورده است. خط خبری را آمدنیوز با انتشار ویدئویی با کپشن اطعام روزانه ۳۰۰ هزار فلسطینی در غزه توسط کمیته امداد و بی‌توجهی این نهاد به مستمندان ایران منتشر شد تا بار دیگر مبالغه و تحریف در اصل خبر خودنمایی کند. 
از دادن دسر تا افطار و شام اشرافی به مردم غزه آن هم از کمک های مردمی ملت ایران به کمیته امداد دروغ بزرگی بود که از سوی آمدنیوز کلید خورد و از سوی برخی دیگر ارسانه های معاند همچون: من و تو و بی بی سی به آن ضریب عینی داده شد و در این میان تلاش شد تا نفرت و کینه خود را از جمهوری اسلامی در قالب گزارش ها و تصاویر به اصطلاح مردمی از داخل ایران و بیان بی اعتمادی ان ها به این نهاد خدمت رسان نشان دهند. 
این در حالیست که اساسا کمیته امداد بارها و بارها بر هزینه کرد کمک های مردمی در داخل از مرزها تاکید جدی داشته و نهادهای نظارتی نیز بر این امر مهر تایید می زنند. در طول سه سال فتاح رئیس کمیته امداد در واکنش به این خبرسازی صورت گرفته توسط رسانه های معاند در اینستاگرام خود نوشت: «گذشته بارها و بارها تاکید کرده ام که کمیته امداد امام(ره) اولویت خود را رسیدگی به امور محرومان داخل کشور می داند و در برون از مرزها صرفاً به پیاده سازی مدل سازمانی کمیته امداد به صورت خودگردان(کمک های مردمی همان کشور برای نیازمندانش) اقدام می کند و به نوعی با این کار ضمن صدور ارزش های انقلاب، نام و یاد امام راحل زنده و جاوید می ماند.قول داده ایم که همچون گذشته هیچ پولی از کمک های مردم، در خارج از مرزهای ایران اسلامی مصرف نشود و بر این وعده خود صادق بوده ایم و خواهیم ماند. افزایش میزان مشارکت مردم در طرح های مختلف کمیته امداد در سال های اخیر نیز مؤید این موضوع است که از این بابت قدردان مردم نیکوکار ایرانیم.»

با وجودتکذیب فتاح آن هم دقایقی پس از انتشار ویدئوی مذکور توسط آمدنیوز، اما جریان سازی رسانه ای و تبدیل یک دروغ و شایعه به اصل خبری تشدید شد. اما ریشه این موضوع را در کجا باید جست و جو کرد؟ چرا در این بازه زمانی جریان معاند تصمیم گرفت از یک دروغ نخ نما خط تحلیلی برای کارشناسان شبکه های خود فراهم کند؟

رهبرمعظم انقلاب در سخنرانی 14 خرداد به مناسبت سالروز رحلت جانگذار پیرجماران در حرم حضرت امام با اشاره به برگزاری مراسم روز جهانی قدس در آخرین جمعه از ماه مبارک رمضان تاکید کردند: به فضل الهی، و به برکت حضور پرشور مردم روز قدس امسال از سالهای گذشته، قوی تر و پرشورتر برگزار خواهد شد.

همزمانی شکل گیری خط خبری گسیل کمک های مردمی ملت ایران به کمیته امداد به سوی فلسطین با تاکید رهبری بر پیش بینی پرشوری مراسم روز قدس تصادفی نیست. بدون تردید پشت پرده هجمه علیه کمیته امداد با دوهدف عمده برنامه ریزی شده است.اول اینکه سلب اعتماد افکارعمومی و جامعه از کمیته امداد به عنوان نهاد مردمی – حاکمیتی و دوم تلاش برای سنگ اندازی در مسیر عدم تحقق پیش بینی ولی امر مسلمین از حضور میلیونی مردم در راهپیمایی روز قدس است. نکته حائز اهمیت اینکه شکل گیری چنین تاکتیک هایی برای مبارزه با جمهوری اسلامی در قالب پروژه و هدف کلان، و همچنین اعتمادزدایی جامعه با سم پاشی علیه نهادهای حاکمیتی و خدمت رسان برای اولین بار نیست که در دستور کار جبهه معاند قرار می گیرد. 

تجربه تاریخی نشان می دهد روز شنبه – فردای روز قدس – زمانی دوباره برای شرمندگی و البته فرافکنی تئورسین ها و کارشناسان جبهه معارض خواهد بود.

ارسال نظرات

آخرین اخبار