روایت هفت سوپراستار پرآوازه‌ی هالیوود از تجاوز تهیه‌کننده‌ی معروف؛

کدخبر: 2635

به تازگی خبرهایی از رسوایی‌های جنسی در هالیوود، صدر اخبار رسانه‌های جهان را به خود اختصاص داده است و هالیوود را به عنوان یکی از قطب‌های سینمایی جهان که مخاطبین زیادی دارد، دچار چالش کرده است.

یکی از چهره‌های نام‌آشنای پشت پرده‌ی جریان‌سازی و معرفی بازیگران در هالیوود که غالب مخاطبین سینما وی را به عنوان تهیه‌کننده‌ی این صنعت می‌شناسند، هاروی واینستین است.

در همین راستا، اظهارات عجیب و تامل‌برانگیز 7 سوپراستار پرآوازه‌ی هالیوود درباره مورد آذار قرار گرفتن از سوی واینستین را می‌خوانید:

گوئینت پالترو و آنجلینا جولی
پالترو، که در کنار چند بازیگر زن دیگر این تهیه‌کننده را به سوءاستفاده از بازیگران فیلمهایش متهم کرده، گفت: این طرز رفتار با زنان باید همینجا تمام شود.

وقتی گوئینت پالترو 22 ساله بود، نقشی را گرفت که او را از بازیگر به ستاره بدل کرد. تولیدکننده فیلم هاروی واینستین، او را برای نقش اِما نوشته جین آستین انتخاب کرد. قبل از آغاز فیلمبرداری، هاروی از گوئینت دعوت کرد که برای یک جلسه کاری معمولی به سوئیت او در هتل بورلی هیلز برود.

به گفته گوئینت، در این دیدار آقای واینستین به او پیشنهاد داده برای ماساژ به اتاق خواب بروند.

گوئینت در مصاحبه‌ای، آشکارا اعلام کرد که از سوی مردی که باعث پیشرفت شغلی او شده بود و بعدها هم به او در رسیدن به جایزه آکادمی آواردز کمک کرده بود مورد آزار جنسی قرار گرفته است. وی ادامه داد: من بچه بودم، ترسیده بودم و گیج بودم.

گوئینت به گفته خودش مانع ادامه رفتارهای هاروی شده بود و این مسئله را با برد پیت که آن زمان دوست‌پسرش بود درمیان گذاشته بود. آقای پیت با آقای واینستن برخورد کرده بود و کمی بعد، تهیه‌کننده به گوئینت هشدار داده بود که این مطلب را به شخص دیگری نگوید. او می‌گوید: فکر کردم می‌خواهد مرا اخراج کند.

روزانا آرکت، ستاره فیلم پالپ فیکشن و همچنین جودیت گودرش، بازیگر مطرح فرانسوی گزارشات مشابهی را از رفتار آقای واینستن ارائه دادند. آنجلینا جولی هم گفت که در حین پخش فیلم «بازی با قلب» در دهه 1370، آقای واینستن در اتاق هتل رفتارهایی ناپسند داشته که آنجلینا از ادامه آن‌ها ممانعت کرده است.

آنجلینا نیز مانند زنان دیگری که در این مقاله با آنها مصاحبه شده، حس کرده بود که باید تجربه‌اش را سرکوب کند. او در انظار عموم از آقای واینستن تمجید کرده، در عکس‌های مشترک با او ژست می‌گرفت و برای تهیه‌کننده قدرتمندش نقش ستاره‌ای درخشان را ایفا می‌کرد