پس از انتشار هر مجموعه «دیگه چه خبر» بازتاب های مختلفی را از سوی کسانی که مورد نقد قرار گرفته اند شاهد هستیم. به تعبیری هر انتشار به سان ساعقه ای بود که علاوه بر برانگیختن خشم مسئول مورد اشاره، وبلاگ های بی نام و نشان قارچ گونه را نیز سبز می کند که بنام زیر دست! آن مسئول به دفاع از آن می پردازد.

قزوین خبر؛

تولید و انتشار برخی ویژه برنامه های خبریِ انتقادی، چند سالی است که جای خود را در بخش های مختلف خبری و فضای مجازی پیدا کرده است. ویژه برنامه هایی که به بررسی مسائل روز می پردازد و سعی دارد با نگاهی منصفانه به رسالت اصلی رسانه (بعنوان یکی از ارکان اصلی دموکراسی) که دفاع از حقوق شهروندی است جامه عمل بپوشاند.

مجموعه های « صرفا جهت اطلاع» و «حساس نشو» که از بخش های خبری رسانه ملی پخش می شود و مجموعه «دکتر سلام» که در فضای مجازی منتشر می شود از این دست ویژه برنامه هاست.

مجموعه « دیگه چه خبر» هم در استان قزوین - که بلحاظ تعداد رسانه در زمره یکی از فعال ترین استان هاست ولی بدلیل متکی بودن به بخش دولتی یکی از کم محتواترین! استان ها به شمار می رود – شروع به کار کرده است.

پس از انتشار هر مجموعه «دیگه چه خبر» بازتاب های مختلفی را از سوی کسانی که مورد نقد قرار گرفته اند شاهد هستیم. به تعبیری هر انتشار به سان ساعقه ای بوده که علاوه بر برانگیختن خشم مسئول مورد اشاره، وبلاگ های بی نام و نشان قارچ گونه ای را نیز سبز می کند، که بنام زیر دستِ! آن مسئول به دفاع از ایشان می پردازد.

آخرین ویژه برنامه از مجموعه «دیگه چه خبر» به نقد مدیحه سرایی مهران قاسمی و متعاقب آن ترفیع ایشان از شاعر به «معاونت فرهنگی و امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان قزوین» پرداخته که باعث مکدر! شدن معلمی دلسوز! شده است. معلمی که با دست بردن به قلم و ساخت وبلاگی بی نام و نشان به دفاع تمام قد از خاندان قاسمی پرداخته است.

در نوشته این معلم دلسوز! با اشاره به دولت های نهم و دهم از « دیگه چه خبر» پرسیده که چرا آن زمان سکوت کرده است، حال آنکه عمر « دیگه چه خبر» فقط به 5 ویژه برنامه رسیده و نمی توانسته در آن روزها تولیدی داشته باشد. ضمن اینکه رسانه های همفکر این معلم دلسوز! به اندازه کافی از خجالت دولت سابق و رییس آن درآمده بودند.

به عقیده نگارنده، شاخص سازی پدر و مادر پنج شهید انقلاب - که مغفول مانده همه رسانه های ملی و خصوصی است - مهمتر از شاخص سازی والدین مسئولین استانی است. در ضمن چرا خداوند متعال عنایت خود به پنج برادر قاسمیبرای خدمت را به یکباره و پس از انتخاباتی که سالار قاسمی مسئولیت ستاد جناب روحانی را بر عهده داشتند شامل حالشان شده است و یک شبه شایسته سالاری اتفاق افتاده است؟ به نحوی که صدای شیخ خودتان را هم درآورده است.

معلم دلسوز در ادامه با توهین های مکرر به پایگاه خبری تحلیلی شاخص تخریب را مرام و مسلک این پایگاه خبری می داند و در نگارشی ناشیانه خرده گرفتن بر مهران خان را زمانی جایز می دانسته که روحانی رییس جمهور باشد. در صورتی که سرمایه گذاری بر روی کاندیدای مورد نظر برای کسانی که قصد بهره کشی از آن کاندیدا را دارند - فارغ از نتیجه انتخابات – قبل از انتخابات صورت میگیرد.

نکته جالب تر تضاد میان عبارت «کاندیدای حداکثری» و «کمتر کسی فکر میکرد که روحانی رای بیاورد» این معلم دلسوز! بود که نیازی به توضیح و تفسیر ندارد.

اوج آزردگی و مکدر شدن با شیب ملایم! انصاف نیوز زمانی بود مهران خان را فرشته نجات حماسه سیاسی معرفی می کند و از اینکه «دیگه چه خبر» تاب دیدن شاعر جوان را ندارد به صورت اخلاق چنگ می زند و کافری می شود که همه را به کیش خود می بیند.

ربط مسائل مهم کشوری نظیر انتخاب و انتصاب دو برادر بر قوای مجریه و قضاییه کشور به 1+5 برادر قاسمی را نتوانستیم از بیانات معلم دلسوز! کشف کنیم. پس مصلحت نگارنده براساس منفعتش در نگاشتن دفاعیه بوده است.

و باز هم تناقض : «اگر می بینیم رهبر فرزانه انقلاب با وجود ریاست یک برادر بر قوه ای از قوای سه گانه، آیت الله لاریجانی را هم برای ریاست قوه قضائیه برمی گزینند، حامل این پیام است که باید از ظرفیت افراد و نیروها استفاده کرد ولو  با داشتن نسبت خانوادگی» پس انتخاب برادران دانشجو هم می تواند چنین بار معنایی را در دولت قبل داشته باشد و اساسا خرده گرفتن شما بی جهت است !!!

اطلاعات این معلم دلسوز! از نحوه انتصاب مهران خان نشان می دهد که ایشان نمی تواند صرفا یک معلم دلسوز! باشد و قطعا اطلاعات دقیقتری از اداره کل ورزش و جوانان استان، خانواده محترم قاسمی و حتی نهاد ریاست جمهوری دارند و امیدواریم که این حرکات تخریبی شان از روی غرض نباشد که جایگاهی در یک کشور اسلامی ندارد.

ولی از انصاف نیوز میخواهیم که به چند سوال زیر هم پاسخ دهد.

چرا شاخص را حامی جریان مخالف دولت می خوانید، این قضاوت دور از انصاف نیست؟

اگر پرداختن «دیگه چه خبر» به پدیده 1+5 قاسمی، موضوعی کم اهمیت است چرا تا به این حد فشار بر تهیه کنندگان و ناشران آن می آورید؟

در جایی فرموده بودید که زمان و مکان انجام یک فعل مذموم با یکدیگر فرق دارد، ولی چه کسی زمان و مکان یک فعل مذموم را تشخیص می دهد و بعبارتی متر شما در ارزیابی امر مذموم چیست؟

از اینکه معترف هستید کمتر کسی به ریاست جمهوری ایشان (جناب روحانی) خوش بین بودند تشکر می کنم ولیبگویید تا بدانیم ایشان را کی و کجا مصادره به اصلاحات کردید؟

هزینه پیام های تبریک مدیریت ناحیه دو آموزش و پرورش و دانشگاه فرهنگیان و ... از جیب شما معلم دلسوز! هزینه می شود؟ یا خدای نکرده از بیت المال هزینه می شود.

در انتها باید پرسید میزان انصاف تان صداقت است یاتطهیر عملکرد قومی دوستانتان؟

 

 • دوست 1 4 پاسخ

  سلام
  خداقوت
  به نظر من شما با صدور این جوابیه یا یادداشت اون هم در مقابل یک وبلاگ، سطح کلاس کاری خودتون رو پایین آوردید.
  هرمطلبی که جواب نداره
  به نظرم با این کار خودتون رو آوردید پایین
  موفق باشید و بیشتر به کارهاتون فکر کنید

  • دوست دیگر 4 2 پاسخ

   سلام
   خیلی عالی بود
   اگر الان از این برنامه ها حمایت نشود این وبلاگ ها قارچ گونه بیشتر فضای کار پیدا میکنن و دیگر جلوی انها را نمیشه گرفت،خیلی وقت تاثیر این وبلاگ ها از صدتا سایت خبری بیشتره
   انشالله شاهد آن باشیم که در این سایت بیشتر از بچه حزب اللهی ها حمایت بشه

 • نویسنده 2 2 پاسخ

  تشکر از نظرهای خوب شما.
  در روزهای گذشته فشار بر روی تولیدکننده این اثر زیاد بود، خصوصا از سوی 1+5
  در نتیجه صلاح بر این شد که این مطلب نگاشته شود.

ارسال نظرات

آخرین اخبار