نماینده ولی فقیه در استان قزوین:

کدخبر: 2303

نماینده ولی فقیه در استان قزوین گفت: هر جا هم‌افزایی بین نیروهای ایمانی، مؤمن و انقلابی به وجود می‌آید، شاهد انسجام و شکوه بیشتر در برپایی مراسمات مذهبی بوده‌ایم.

به گزارش پایگاه قزوین خبر؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی در جلسه ستاد مردمی اربعین که در دفتر نماینده ولی در استان و امام جمعه قزوین برگزار شد، اظهار کرد: اربعین به کشور خاصی تعلق ندارد، بلکه به همه حقیقت عالم هستی و آفرینش تعلق دارد و خدای متعال نیز بسترهای لازم را برای دیده شدن و ماندگاری آن را فراهم کرده است.

وی «تجمیع هیأت‌های مذهبی»، «همدلی و همراهی نیروهای ایمانی و انقلابی» را در شکل‌گیری حرکت عظیم اربعین بسیار مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: هر چه در مناسبت‌های مذهبی، وحدت و همدلی بیشتری بین قشرهای مختلف مردم، هیأت‌های مذهبی و نیروهای ایمانی و انقلابی به وجود بیاید، اثرگذاری آن در جامعه بیشتر نمود پیدا خواهد کرد و نمونه این معنا را در برپایی نماز عید فطر امسال به خوبی مشاهده کردیم.

امام جمعه قزوین افزایش 10 برابری حضور مردم در نماز عید سعید فطر امسال در مسجدالنبی (ص) را حرکتی رو به جلو دانست و تأکید کرد: خوشبختانه نماز عید فطر امسال نسبت به سال‌های گذشته با شکوه بیشتری برگزار شد و این مهم نوید آینده‌ای بهتر در شکل‌گیری تجمع‌های عظیم‌تر را می‌دهد.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین بر هم‌افزایی نیروهای ایمانی تأکید کرد و افزود: به همان اندازه که نقش فرصت‌های دینی نسبت به یکدیگر حائز اهمیت است، نقش هم افزایی نیروهای مؤمن و انقلابی نیز اهمیت دارد، چرا که این هم افزایی در نهایت به عظمت همه مراسمات مذهبی می‌افزاید.

وی عظمت راهپیمایی اربعین را تفسیر کلام حضرت زینب کبری (س) که فرمودند: «ما رایت الا جمیلا» دانست و اذعان کرد: امروز با وجود شکل‌گیری حرکت عظیم و باشکوه پیاده‌روی اربعین، بخشی از جلوه‌های اربعین را مشاهده می‌کنیم و بسیاری از جلوه‌های آن را در آینده شاهد خواهیم بود.

آیت‌الله عابدینی تقویت بعد معنوی اربعین را بسیار ضروری دانست و بیان کرد: هر چند بعد معنوی در اربعین به خودی خود وجود دارد، اما تقویت این معنا در ایام اربعین لازم و ضروری است.

امام جمعه قزوین بر مراقبت جدی از ترویج خرافات در ایام اربعین هم تأکید کرد و گفت: یکی از شگردهای اسلام انگلیسی ترویج خرافات در ایام اربعین است و باید همه مراقب این آسیب و فتنه باشیم.

وی ایام اربعین را فرصتی برای تعامل بیشتر با مردم عراق و تقویت روح برادری بین مسلمانان معرفی کرد و یادآور شد: هشت سال دفاع مقدس، جنگ بین ما و مردم عراق با رژیم بعث بود و بسیاری از نیروهای عراقی در جبهه‌های ما علیه این رژیم مبارزه می‌کردند و این مهم زمینه وحدت بسیاری را فراهم آورده است.

نماینده ولی فقیه در استان قزوین در خصوص ثبت و جمع‌آوری خاطرات زائران اربعین اظهار کرد: جمع آوری خاطرات مردم در سفر اربعین می‌تواند نقش مهمی در ترویج فرهنگ حسینی (ع) داشته باشد و باید تلاش کنیم به صورت مکتوب و در فضای مجازی این معنا را دنبال کنیم.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: ره‌آورد حماسه اربعین است که کاری کنیم فرهنگ اربعین و فرهنگ امام حسین (ع) و یاران باوفای ایشان همواره در جامعه جریان پیدا کند.

وی در پایان از خدمات صدا و سیمای مرکز قزوین در پوشش زنده مراسم اربعین سال گذشته تقدیر و تشکر کرد و آن را حرکتی جهادی بر شمرد.

 

در ابتدای این جلسه حجت‌الاسلام سید مطهر علیزاده دبیر ستاد مردمی اربعین، آقای ابوالفضل معصومی‌فر مدیرکل صدا و سیما و آقای حامد کبودوند رئیس ستاد عتبات و عالیات استان گزارشی از اقدامات انجام شده در سال گذشته و همچنین برنامه‌های سال جاری خود ارائه کردند.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار