مدیرکل اداره استاندارد قزوین:

کدخبر: 2067

طاهری عنوان کرد: اداره کل استاندارد همواره متذکر شده است که گرفتن تأییدیه‌های ایمنی اجباری است و باید سازمان‌ها و ادارات دولتی یا موارد ایمنی را رعایت کرده یا آسانسورهای خود را از چرخه کار خارج کنند.

به گزارش سرویس اجتماعی قزوین خبر؛ محمدرضا طاهری با اشاره به وضعیت ایمنی آسانسورهای اماکن مسکونی، اداری و تجاری استان قزوین اظهار کرد: بارها گفتیم که وضعیت آسانسورهای استان به لحاظ ایمنی وضعیت مطلوبی ندارد

وی افزود: بسیاری از اماکن و ادارات دولتی سال گذشته نتوانستند تأییدیه ایمنی را برای آسانسورهای خود اخذ کنند به جز تعداد محدودی از بیمارستان‌های استان که دارای آسانسورهای استاندارد هستند. 

طاهری عنوان کرد: اداره کل استاندارد همواره متذکر شده است که گرفتن تأییدیه‌های ایمنی اجباری است و باید سازمان‌ها و ادارات دولتی یا موارد ایمنی را رعایت کرده یا آسانسورهای خود را از چرخه کار خارج کنند. 

مدیرکل استاندارد استان قزوین اضافه کرد: با وجود اینکه دستور پلمپ به خیلی از اماکن داده شده است؛ اما مجدد شاهد استفاده از آسانسورهای غیراستاندارد در بسیاری از اماکن هستیم. 

این مسئول تصریح کرد: متأسفانه در شهرک مهرگان نیز برخی ساختمان‌ها بدون اخذ تأییدیه‌ های لازم در زمینه آسانسورها پروانه پایان کار دریافت می‌کنند. 

وی ابراز کرد: طبق قانون برای صدور پروانه پایان کار باید ساختمان‌ها تأییدیه استاندارد داشته باشند اما هم اکنون برخی ساختمان‌‌ها بدون دریافت ایمنی‌ و تأییدیه‌های لازم پایان کار دریافت می‌کنند. 

طاهری بیان کرد: اداره کل استاندارد تاکنون تذکرات کتبی فراوانی به اماکن غیراستاندارد داده است و رونوشت این تذکرات را نیز به مدیریت بحران، شورای شهر، شهرداری‌ها و تمام دستگاه‌های مرتبط ارسال کرده است. 

به دنبال گرفتن دستور پلمپ آسانسورها از دادستان هستیم
مدیرکل استاندارد استان قزوین گفت: مدیران ما باید ذهن خود را به سمت ایمنی و استاندارد معطوف کرده و دغدغه جان مردم را داشته باشند و جلوی استفاده از آسانسورهای غیراستاندارد را بگیرند. 

وی خاطرنشان کرد: ساختمان‌های تجاری که جدید ساخته شده‌اند توانسته‌اند تأییدیه استاندارد آسانسور را اخذ کنند؛ اما این اماکن باید گواهینامه سالیانه نیز دریافت می‌کردند که هیچ اقدامی در این راستا صورت نگرفته است و مجموعه استاندارد استان به دنبال گرفتن دستور پلمپ این آسانسورها از دادستان است. 

طاهری تأیید کرد: توصیه می‌کنم که سلامت جامعه را جدی بگیریم چراکه حادثه خبر نمی‌کند نباید بایستیم حادثه اتفاق بیفتد سپس به فکر چاره باشیم. 

مدیرکل استاندارد استان قزوین اعلام کرد: فشار زیادی از سوی گروه‌های مختلف به مجموعه استاندارد وارد می‌شود؛ اما برای اداره استاندارد مهم نیست که تأسیسات برای کدام شخص یا ارگان باشد بلکه اماکن مختلف طبق قانون با نداشتن تأییدیه‌های لازم پلمپ خواهند شد. 

وی در پایان بیان کرد: امیدواریم همه مدیران سلامت جامعه را مدنظر قرار دهند نه اینکه به حرف‌های کوتاه مدت اکتفا کرده و به هر نحوی که شده به فکر انجام سریع کارها و پروژه‌ها باشند. 

انتهای پیام/ صبح قزوین

ارسال نظرات

آخرین اخبار