آیت‌الله عابدینی:

کدخبر: 2065

امام جمعه قزوین اظهار کرد: خدای متعال می‌فرماید ما شما را در دنیا می‌آزماییم و هر حادثه و اتفاقی که در زندگی ما پیش می‌آید، امتحان و آزمایش الهی است.

به گزارش سرویس اجتماعی قزوین‌خبر؛ آیت‌الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی‌فقیه در استان وامام جمعه قزوین در مراسم بزرگداشت شهدای آتش‌نشان که در سازمان آتش‌نشانی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: خدای متعال می‌فرماید ما شما را در دنیا می‌آزماییم و هر حادثه و اتفاقی که در زندگی ما پیش می‌آید، امتحان و آزمایش الهی است.

وی افزود: خداوند به کسانی که در امتحان الهی دچار مصیبت می‌شوند می‌فرماید: صبر و شکیبایی پیشه ‌کنید زیرا همه شما از طرف خداوند هستید و به سوی او باز می‌گردید.

امام‌جمعه قزوین خاطرنشان کرد: این‌که با چه پرونده‌ای به سوی خدا باز می‌گردیم بسیار مهم است؛ عده‌ای رو سیاه به سوی خدا باز می‌گردند و عده‌ای رو سفید خداوند را ملاقات خواهند کرد.

nazari06

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین ادامه داد: آن‌چه که ملت و همه اهل عالم در حادثه ساختمان پلاسکو مشاهده کردند، ایثارگری و فداکاری از سوی آتش‌نشانان بود و آن‌ها خود را برای نجات مردم در شرایطی به خطر انداختند که وقوع هر حادثه ای برای آن ها قابل پیش‌بینی بود.

nazari10

وی اضافه کرد: آتش‌نشانان در حالی که می‌دیدند به سمت خطر می‌روند، آن را انتخاب کردند و به میدان شتافتند و این موضوع ارزش کار آن‌ها را دوچندان می‌کند.

آیت‌الله عابدینی تأکید کرد: فداکاری آتش‌نشانان عزیز ما، چه آن‌هایی که جانشان را به خداوند تسلیم کردند و چه آن‌هایی که دچار آسیب شدند و یا سالم باز گشتند، در تاریخ کشور ما به ثبت خواهد رسید و هیچ‌گاه فراموش نخواهد شد.

nazari03

امام‌جمعه قزوین اذعان کرد: فداکاری آتش‌نشانان ما نه تنها در فرهنگ ملت ما، بلکه در فرهنگ همه ملت‌های جهان تأثیر خواهد گذاشت و در حقیقت آتش‌نشانان ما مروج فرهنگ ایثارگری، فداکاری و از جان گذشتگی شدند.

وی یادآور شد: رفتار مردم، دولت مردان و نهادهای دولتی و غیر دولتی نشان داد،ئما ملت فرهیخته‌ای داریم که در زمان خطر آماده ایثار و فداکاری برای یکدیگر هستند.

نماینده ولی‌فقیه در استان قزوین عنوان کرد: هنوز امیدواریم آن‌هایی که شرایط مشخصی ندارند، نجات پیدا کنند، برای مجروحان طلب شفا داریم و دعا می‌کنیم تا آن‌هایی که جانشان را در این راه فدا کردند، با امام حسین (ع) محشور باشند.

انتهای پیام/ منادی

ارسال نظرات

آخرین اخبار