فساد در فضای مجازی و آغاز واکنش های مردمی

کدخبر: 1768

سرانجام جبهه مردمی «مقابله با فساد در فضای مجازی» در پی دغدغه های اعتقادی، فرهنگی و اجتماعی موجود در جامعه، توسط شهروندان استان قزوین تشکیل شد.

به گزارش قزوین خبر؛ فعالان جبهه مؤمن و انقلابی فضای مجازی استان قزوین با پیوستن به جریان ملی جبهه مقابله با فساد در این فضا، حمایت خویش را از این اقدام مهم و باارزش اعلام کردند.

از جمله اهداف مهم این جبهه، تولید محتوا، امر به معروف و نهی از منکر، مطالبه گری، مقابله با فساد محتوایی و ترویج کنندگان آن است.

از آنجا که امروزه در این فضاهای مجازی اخلاق در تمام ابعاد آن، توسط برخی جریان ها مورد تهاجم قرار گرفته است و نیز به این دلیل که امکانات و نیروهای دولتی تاکنون نتوانسته آن چنان که باید و شاید به این امر رسیدگی کنند، عده از هم میهنانمان در هر جایگاهی که هستند، دست به اقدام در چهارچوب های قانونی زدند تا به سهم خود از محیط زندگی اشان محافظت و سلامت آن را برای خانواده و فرزندانشان تامین کنند.

شایان ذکر است؛ چندی پیش این جریان در سایتی به نام www.mofsedin.info اعلام موجودیت کرد و سپس برخی استان های کشور نیز بنابرضرورت این امر در فضای مجازی اعلام موجودیت نمودند.

در قسمتی از این سایت که برخی از مفسدین شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام را شناسایی و شماره تلفن آن ها را به صورت خلاصه نشان داده بود آمده است: فضای مجازی در کنار ارائه ی بستر تعاملی جذاب برای مخاطبان به ویژه قشر جوان و نوجوان، علاوه بر تمام نقاط قوتی که میتوانند برای زندگی امروزی بشر داشته باشند، دارای نقاط ضعفی نیز هستند. یکی از مهمترین نقاط ضعف شبکه های اجتماعی مجازی که هم اکنون برای جامعه ی ایمانی ما یک تهدید بزرگ نیز به حساب می آید، سست کردن پایه های ایمان مردم با رویکرد عادی سازی ناهنجاری ها است.

تاکنون اطلاعات بیش از پنج هزار نفر از کسانی که در شبکه ی اجتماعی اینستاگرام اقدام به انتشار تصاویر غیراخلاقی و همچنین اقدامات منافی عفت می نمودند، جمع آوری شده و ضمن ارسال پیامک هشدار برای این افراد در روزهای اخیر، به صورت گام به گام اطلاعات و هویت این افراد را نیز منتشر خواهد شد.

در گام نخست شماره ی موبایل این افراد با مخفی نمودن دو شماره ی آخر و حذف شناسه ی اپراتور در قالب یک فایل به صورت یکجا بر روی اینترنت منتشر می شود و توقع بر این است که نسبت به فعالیتهای خود بازنگری کرده و گذشته را نیز جبران نمایند.

در اخبار بعدی اطلاعات لازم به شهروندان و شیوه فعالیت سازماندهی شده در این زمینه از سوی فعالان این عرصه ارایه خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظرات

آخرین اخبار