کدخبر: 1721

بنز S500 مدل 2014، مجلل ترین محصول مرسدس بنز است که به ایران نیز وارد شده است. حداکثر سرعتی که با این اتومبیل می‌توانید برانید 250 کیلومتر در ساعت است. فرض کنید به تازگی این ماشین بی نظیر را تهیه کرده اید، یک خودروی شیک با امکانات بی نظیر، که لذت رانندگی را برای شما چند برابر می کند.

سرویس اجتماعی قزوین قزوین خبر؛بنز S500  مدل ۲۰۱۴، مجلل ترین محصول مرسدس بنز است که به ایران نیز وارد شده است. حداکثر سرعتی که با این اتومبیل می‌توانید برانید ۲۵۰ کیلومتر در ساعت است. این اتومبیل که یکی از لوکس ترین اتومبیل های جدید در دنیا است دارای امکانات فوق العاده و کم نظیری است.

شما صاحب یک مرسدس بنز هستید

فرض کنید شما صاحب مرسدس بنز S500 هستید و می توانید به راحتی با سرعت ۲۵۰ کیلومتر در ساعت رانندگی کنید. یک خودروی شیک با امکانات بی نظیر، که لذت رانندگی را برای شما چند برابر می کند. جاده ای که در آن بدون هیچ مانعی  می توانید برانید و خودروهای دیگر هیچ گاه به گرد شما نخواهند رسید.

شما از نظر اقتصادی این توانایی را داشتید که این ماشین را تهیه کنید و همچنین توانایی رانندگی با آن را نیز دارید. بنابراین به نظر بسیار بدیهی است که شما این حق را داشته باشید که بتوانید از نهایت سرعت این ماشین استفاده کنید و از لذت آن بهره مند شوید. کافی است در یک جاده یا اتوبان که البته ترافیک نداشته باشد قرار بگیرید و بتوانید با حداکثر سرعت برانید.

لاین سرعت برای شما باز است

در این حال آیا شما به خود اجازه می دهید در یک جاده درون شهری و یا در یک خیابان فرعی و محلی نیز با سرعت ۱۵۰ کیلومتر رانندگی کنید؟ جاده ای که هر لحظه احتمال می دهید یک بچه، یک نوجوان یا پدر و مادر یک خانواده از آن خیابان عبور کنند. آیا دیگران برای شما چنین حقی قایل می شوند که چون شما چنین خودرویی دارید پس حق دارید که با سرعت بالا در هر جاده ای برانید؟

آیا شما به صاحبان خودروهای دیگر که از کنار شما می گذرند و ماشین آن ها به اندازه شما پیشرفته نیست حق نمی دهید که از روی حسرت به خودوری شما نگاه کنند؟

آیا به نظاره گران کنار جاده حق نمی دهید که با نگاه های ممتد، خودروی بنز شما را دنبال کنند؟ آیا می توانید جلب توجه کردن ظاهر زیبا و شیک خودروی خود را انکار کنید.

لاین سرعت بی حجابی کجاست؟

شما یک زن زیبا هستید، علاوه بر آن شما توانایی و امکان این را دارید که بر زیبایی های خود بیفزایید. هر انسانی به شما حق می دهد که از زیبایی خود استفاده نمایید. برخی شما را تشویق می کنند، برخی راه های مختلف زیباتر شدن را به شما نشان می دهند، برخی هم سکوت می کنند و در سکوت فقط شما را نظاره می کنند.

آیا چون شما زیبا هستید، این حق را دارید که بدون محدودیت از زیبایی خود در همه جا استفاده کنید؟ به عبارت دیگر آیا با ماشین مدل بالای خود در هر جاده ای می توانید باسرعت ۲۵۰ کیلومتر بر ساعت برانید؟ بسیار منطقی است که برای رانندگی حتی با خودروی آخرین سیستم هم قوانین رانندگی صدق کند و برای برای هر خیابانی سرعت متفاوتی تعریف شود.

برای استفاده زنان از زیبایی هایشان در شرایط مختلف قوانین مختلفی وجود دارد. دین اسلام نیز در عین حالی که به زنان سفارش اکید کرده است که همواره خود را بیارایند و زیبا جلوه کنند، احکام و حدود خاصی را برای جلوه این زیبایی ها در برابر محرم و نامحرم تعیین کرده است.

برای مثال جاده ای که در آن زنان می توانند از نهایت زیبایی خود بهره ببرند، جاده ازدواج است که هیچ محدودیتی ندارد. جایی که بی حجابی و بی حیایی زن اتفاقاً یک تکلیف الهی است. اما نزد محارم مانند پدر، برادر و فرزندان بخشی از زیبایی ها را می توان بروز داد و در مقابل زنان هجنس، بخشی دیگر. در این بین محدودیت پوشش در مقابل نامحرم مانند یک سرعت گیر در جاده جلوه گری های زنانه است.

یک فرد عاقل و کسی که امنیت جانی خود و دیگران برایش مهم است در هر جاده ای مناسب با آن سرعت خود را تنظیم می کند. زیبایی ها و جاذبه های زنانه نیز ابزاری است بسیار قدرتمند که زنان عاقل و متفکر از آن در شرایط مناسب آن استفاده می کنند.

برای استفاده از زیبایی ها نیز باید خردمند بود

یک زن بالغ به حکم فطرت و حیای ذاتی خود می داند که در کجا و چه میزان می تواند زیبایی های خود را بروز دهد، می داند که در مقابل یک پسر نوجوان یا جوان، حتی اگر محرم او باشد عقلا ً مجاز نیست که همچون نزد همسر خویش جلوه گری کند، زیرا فطرتاً می داند که چه آتشی را در درون نوجوان و جوان تازه بالغ شده شعله ور می کند.

یا مردی متعهل را تصور کنید که نگاهش به زیبایی های خیره کننده شما بیفتد، مردی که همسرش از زیبایی بهره ای نبرده است و دست برقضا مهارت های زیباتر شدن را نیز نیاموخته است. آیا او حق ندارد، آرزو کند ای کاش همسر زیباتری داشت؟

شاید در اینجا اعتراض کنید که مگر تمام رابطه زن و شوهر به زیبایی زن مربوط می شود؟ چرا باید این مرد تا این اندازه جلب زیبایی های زنان دیگر شود؟ جواب این سؤال را هر زنی بهتر از هر کسی در باطن خود خواهد یافت اما در تکمیل این سخن باید گفت اگر زیبا نبودن زن اینقدر می تواند در روابط همسری کم اهمیت باشد، پس چرا برخی آنقدر به آن اهمیت می دهند که می خواهند زیبایی های خود را دائماً نمایش دهند؟ چرا برخی در تلاش اند تا خود را زیباتر کنند؟ مگر چه اهمیتی دارد؟

بنابراین جلوه گری های زنانه در سطح جامعه همچون رانندگی با نهایت سرعت در یک جاده ی محلی است که به تصادفی مرگبار منجر خواهد شد که هم خود راننده و هم دیگران را به کام نابودی می کشاند.

با حجاب بودن همچون هر امر خردمندانه ای، بدیهی است

حجاب و پوشیدگی زنان، همچون رانندگی عاقلانه با یک ماشین آخرین سیستم درخیابان های شهر آنقدر بدیهی است که از بدیهی بودن آن دچار غفلت شده ایم و به دنبال دلایل فلسفی و موشکافانه خسته کننده در لابلای کتاب ها و بحث ها می گردیم.

برای همیشه ۱=۱ یک امر بدیهی خواهد بود، حتی اگر فلاسفه و متفکران در چند و چون آن بحث ها کنند. همیشه پوشیدگی و حیای زنان مساوی است با سلامت روانی جامعه حتی اگر اندیشمندان شهر در چگونگی اثبات یا عدم اثبات آن همایش ها بگذارند.

 

ارسال نظرات

آخرین اخبار